Zaznacz stronę

Gdzie kupić legalny paralizator do samoobrony?

utworzone przez | lut 25, 2018 | Paralizatory | 1 komentarz

Legalny paralizator do samoobrony bez zezwolenia na broń można zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym pod warunkiem udowodnienia ukończenia 18. roku życia. Sprzedawcy często nie chcą sprzedawać paralizatorów bez zezwolenia osobom niepełnoletnim, aby to narzędzie nie trafiło w niewłaściwe ręce, mogące użyć go lekkomyślnie. Takich skrupułów nie mają pokątni sprzedawcy, nie przejmujący się ani wiekiem klienta, ani tym, z jakiego źródła pochodzą paralizatory, które sprzedają. Jak kupić bezpieczny i legalny paralizator do samoobrony?

Zakup legalnego paralizatora do obrony własnej

Aby przygotować się do zakupu legalnego paralizatora do samoobrony, trzeba przede wszystkim wybrać rodzaj paralizatora, jakiego chcemy używać w sytuacji obrony koniecznej, a także miejsce zakupu – czy to stacjonarnie, czy online. Odradzamy zamawianie paralizatorów na stronach, których wygląd i sposób kontaktu ze sprzedawcą wzbudzają wątpliwości (np. mało czytelna strona, kontakt z doradcą klienta utrudniony, brak obecności w mediach społecznościowych), a także kupowanie paralizatorów na bazarku z niesprawdzonego źródła.

Zakup paralizatora warto poprzedzić zgromadzeniem informacji takich, aby sprzedawca nie mógł nas oszukać. Nie należy kierować się kosztami, ponieważ tani paralizator może nie zadziałać w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia lub zadziałać źle – na przykład za słabo. Trzeba też zastanowić się, czy odpowiedni będzie klasyczny paralizator, czy może narzędzie do samoobrony 2w1 – paralizator z gazem pieprzowym lub paralizator z latarką stroboskopową do samoobrony.

Jak wybrać paralizator? Podstawowe informacje

Kiedy kupujemy jakikolwiek sprzęt do mieszkania – czy to telewizor, czy lodówkę, czy kino domowe – poświęcamy sporo czasu na porównanie najpopularniejszych modeli, poznanie najważniejszych parametrów urządzenia i przeczytanie opinii. Tak samo powinno być w przypadku narzędzia do samoobrony, jakim jest paralizator, gaz pieprzowy, pałka teleskopowa czy latarka stroboskopowa.

Szukając paralizatora online, na pewno natkniesz się na paralizatory czeskiej firmy Euro Security Product, które kosztują już od ok. 155 zł do ok. 289 zł w zależności od funkcji. Najtańszy paralizator ESP razi napastnika ładunkiem elektrycznym 200 000 V, najdroższy – ponad dwukrotnie wyższym, bo 500 000 V. Jest to napięcie o bezpiecznym dla zdrowia i życia człowieka natężeniu – pod warunkiem, że paralizator jest używany zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją.

Jak działa paralizator?

Zwykle wystarczy odbezpieczyć paralizator za pomocą suwaka bezpieczeństwa i następnie nacisnąć przycisk, aby paralizator raził prądem. Suwak zapobiega przypadkowemu włączeniu się paralizatora na przykład w kieszeni.

Już od 3 do 5 sekund porażenia paralizatorem wystarczy, żeby obezwładnić napastnika. Jeśli jedno porażenie nie unieszkodliwi agresora, można użyć paralizatora drugi raz – ale nie dłużej. Niektóre paralizatory mogą automatycznie wyłączać rażenie po kilku sekundach.

Ile czasu powinno trwać porażenie?

Wskutek użycia paralizatora przez 3 sekundy do 5 sekund dochodzi do paraliżu i silnego bólu mięśni. Napastnik jest oszołomiony, zdezorientowany, nie może się poruszyć, czuje dyskomfort i ból. 1-sekundowe porażenie wywołuje zaledwie ułamek tych reakcji – może wywołać szok i minimalny dyskomfort, przestraszyć osobę – lecz jej nie obezwładnić. Porażenie paralizatorem do maksymalnie 3 sekund może sprawić, że porażona osoba straci równowagę i upadnie, będzie odczuwała ból punktowo (w miejscu porażenia) – lecz może być w stanie podnieść się i atakować dalej, jeżeli nie zrezygnuje ze strachu przed dłuższym porażeniem. Na takie porady należy zwrócić uwagę w instrukcji dołączonej do legalnie kupionego paralizatora.

Rodzaje paralizatorów – jaki paralizator kupić?

Na rynku mamy kilka rodzajów paralizatorów, a jednym z najpopularniejszych ich producentów jest czeska firma Euro Security Product (ESP), która produkuje paralizatory na różne półki cenowe i dostosowane do różnych możliwości kupujących oraz ich obycia z narzędziami do samoobrony.

Najprostszy podstawowy paralizator za ok. 150 zł razi prądem – jego maksymalne napięcie wynosi do 200 000 V.

Urządzenie dwufunkcyjne, droższe od wersji podstawowej paralizatora ESP, to legalny paralizator z wbudowanym gazem pieprzowym. Takie narzędzie do samoobrony pozwala na dwuetapową obronę konieczną. Jeżeli z winy warunków atmosferycznych (deszczu, wiatru) czy niepoprawnego celowania w przeciwnika zawiedzie obrona własna gazem pieprzowym, po zbliżeniu się agresora można spróbować samoobrony paralizatorem. Zarówno paralizator, jak i gaz pieprzowy mają odrębne przyciski – włączające – i suwaki bezpieczeństwa, zapobiegające przypadkowemu uruchomieniu się narzędzia.

Trzecia wersja paralizatora to latarka stroboskopowa z paralizatorem do samoobrony. Latarka z paralizatorem jest większa od klasycznego paralizatora i wersji z gazem pieprzowym. Na końcu latarki znajdują się bolce, między którymi przeskakuje prąd elektryczny. Takie latarki mają wyświetlacze informujące, ile jeszcze czasu pracy pozostało latarce w danym trybie oraz ile porażeń paralizatorem można zadać do wyczerpania się akumulatora. Niestety minusem tego rozwiązania jest po pierwsze – wielkość latarki z paralizatorem i jej kłopotliwe noszenie przy sobie, po drugie – takie modele nie posiadają żadnej zawleczki bezpieczeństwa, która po wyrwaniu blokuje paralizator, po trzecie – pokusa zamachnięcia się nią na agresora, która albo może się skończyć tragicznie dla niego, albo dla ofiary, jeżeli narzędzie zostanie jej odebrane.

Jako pierwszy paralizator do samoobrony zdecydowanie najlepiej zakupić wersję klasyczną – bez gazu pieprzowego czy latarki. Nauka samoobrony takim paralizatorem będzie łatwiejsza – osobno możesz uczyć się samoobrony gazem pieprzowym, aby następnie wiedzieć, jak skoordynować ruchy i wybrać sposób samoobrony, dzierżąc paralizator z wbudowanym gazem.

Jak i gdzie kupić legalny paralizator?

  • Legalny paralizator kupisz zarówno online, jak i stacjonarnie.
  • Udaj się do sklepu, który ma dobre opinie i sprzedaje produkty wiadomego pochodzenia – na przykład od znanej czeskiej firmy ESP.
  • Paralizator powinien mieć oryginalne, nienaruszone opakowanie i instrukcję obsługi.
  • Jeżeli sprzedawca chce sprawdzić, ile masz lat, nie sprzeciwiaj się – to znak dbałości o to, aby paralizator nie trafił w ręce niepełnoletniej osoby, która może używać go nieodpowiedzialnie i w sytuacjach nie podpadających pod obronę konieczną.

Na legalny paralizator powinieneś otrzymać rachunek.

Podobne artykuły:

Gdzie kupić legalny paralizator do samoobrony?

Legalny paralizator do samoobrony bez zezwolenia na broń można zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym pod warunkiem...

Czy paralizator jest legalny?

Paralizator jest legalnym narzędziem do samoobrony zarówno kobiet, jak i mężczyzn, chociaż kojarzy się raczej z obroną własną po męsku. Takie...

Legalna latarka z paralizatorem

Na rynku akcesoriów do samoobrony nie brak atrap, czyli gazów pieprzowych czy paralizatorów ukrytych w przedmiotach codziennego użytku, które...

1 komentarz

  1. Wieczorek

    Chcę kupić paralizator

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *