Zaznacz stronę

Paski i szelki do ASG – jak wybrać?

utworzone przez | mar 4, 2018 | ASG | 0 komentarzy

Paski taktyczne do ASG kosztują od zaledwie 15 zł do nawet 400 zł. Najdroższe paski taktyczne ASG są wykonane z nylonu charakteryzującego się wysoką wytrzymałością, posiadają klamrę z aluminium 7075 także o wysokiej wytrzymałości i średniej odporności na korozję. Taki drogi pasek taktyczny ma także elementy wykonane ze stali nierdzewnej i mosiądzu, tymczasem tanie produkty to połączenie zwykłego nylonu, tworzywa sztucznego i metalu.

Paski taktyczne z górnej półki są dostosowane do systemu MOLLE (systemu przenoszenia oporządzenia) dzięki wyciętym laserowo otworom. Czy taki drogi pasek taktyczny ASG jest potrzebny każdemy graczowi, czy wobec drogiej kamizelki taktycznej jest zbyteczny? Czy warto kupić tani pasek taktyczny ASG? Jakie szelki wybrać?

Pasek taktyczny ASG – jak wybrać?

W zależności od tego, czy jesteś zaawansowanym graczem, czy początkującym, będziesz mieć inne oczekiwania od pasa taktycznego. Przed zakupem paska taktycznego trzeba zwrócić uwagę na:

  • rodzaj wykorzystanego materiału,
  • opcjonalną powłokę z elastycznej, miękkiej taśmy velcro pozwalającej na regulację paska do maksymalnego obwodu 1000,
  • rodzaj zapięcia i tworzywa, z jakiego zrobiona jest klamra,
  • dostosowanie do systemu przenoszenia oporządzenia MOLLE.

Przed wyborem pasa taktycznego sprawdź, czy jest to tzw. pasek właściwy, czy swoista obudowa do paska właściwego, wypełniona pianką i dostosowana do podpinania różnego rodzaju oporządzenia. Oba elementy łączą modułowe paski taktyczne.

Tanie paski ASG – charakterystyka. Czy warto kupić?

Tanie paski ASG to koszt ok. 20 zł. Samodzielnie nie są dostosowane do systemu MOLLE i często mają ograniczoną regulację obwodu – np. tylko do 100 m. Co prawda w tej cenie można upolować pas pokryty taśmą velcro, z regulacją do 1000 m w obwodzie – ale i tak nie będzie on wykonany z najwyższej jakości materiałów i kompatybilny z systemem. Tanie paski taktyczne wyglądają niestety jak tanie paski do spodni.

Nieco droższe modele są wykonane z lepszej jakości nylonu i są dwustronne. Obie strony mogą różnić się kolorami charakterystycznymi dla militariów.

Pasek taktyczny ASG za 50 zł

Nieco droższe paski taktyczne do ASG za ok. 50 zł nie przypominają już klasycznych pasków do spodni. Mają piankowe, miękkie wypełnienie, są dostosowane do systemu MOLLE. Takie paski taktyczne są de facto swoistymi rękawami, do których wkłada się właściwe paski – np. tanie modele, które same nie zdałyby egzaminu w rozgrywce. Pas kompatybilny z systemem MOLLE można wyposażyć w dowolny sposób w ładownice i kieszenie. Można do niego także podpiąć szelki, a także panele udowe i kabury udowe. Długość takiego pasa taktycznego jest ograniczona.

Modułowy pas taktyczny – jaki wybrać?

Modułowy pas taktyczny to połączenie rękawa na pas i samego paska. Pozwala na mocowanie kieszeni i ładownic, ma zabezpieczenie przed przypadkowym rozpięciem się klamry, która w tanich wersjach może być wykonana z tworzywa sztucznego.

Bandoliery snajperskie na paski taktyczne

Bandoliery snajperskie mocuje się na paskach taktycznych. Mają kieszenie zapinane na klipsy i rzepy lub na zamek błyskawiczny. Dzięki bandolierze można zwiększyć przydatność nawet najprostszego paska taktycznego.

Szelki ASG – jakie wybrać?

Szelki taktyczne ASG są dostępne np. w formie pasoszelek z regulowanym obwodem. Pasek w szelkach jest usztywniony oraz wypełniony pianką, więc nawet noszenie go z dużym obciążeniem jest komfortowe. Szelki są zwykle krzyżowane na plecach – szelki w typie Y są kompatybilne z zawieszeniem General Purpose Machine Guns. Do pasoszelek można przyczepić ładownice i kieszenie w dowolnej konfiguracji – możesz stworzyć swój własny system modułowy z dodatkową kieszenią medyczną, na nóż czy chwytem ewakuacyjnym z tyłu.

Jeżeli masz bardzo dobrą kamizelkę taktyczną, nie musisz kupować ani szelek, ani dodatkowego paska taktycznego, chyba że chcesz je zabierać na mniej wymagające rozgrywki ASG, podczas których o wiele bardziej pojemna kamizelka nie jest Ci potrzebna.

Podobne artykuły:

Sprzęt ASG dla początkujących

Air Soft Gun to repliki broni palnej, które strzelają plastikowymi kulkami. Obecnie używa się ich do zabawy, strzelając do siebie. Może brzmi to...

Tanie ASG do 499 zł – jakie wybrać?

Wiele rodzajów hobby związanych z militariami wiąże się z dużymi kosztami. Początkujący w ASG mogą je minimalizować, nie inwestując od razu w...

Prawo a ASG

Ustawa o broni i amunicji mówi, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni pneumatycznej, która generuje energię kinetyczną...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *