Zaznacz stronę

Ranking pałek teleskopowych do samoobrony

utworzone przez | mar 4, 2018 | Pałki teleskopowe | 0 komentarzy

W naszym rankingu pałek teleskopowych do samoobrony zobaczysz najtańsze i najdroższe modele pałek teleskopowych do obrony własnej. Koszt najtańszego modelu to ok. 70 zł, najdroższego – nawet dwukrotnie więcej. Dowiesz się także, jak porównać pałki teleskopowe do obrony koniecznej, aby wybrać najlepszy model dla siebie. Być może ranking pałek obronnych pozwoli Ci się utwierdzić w przekonaniu, że obrona własna za pomocą tego narzędzia jest dla Ciebie – lub jednak sprawi, że będziesz wolał kupić gaz pieprzowy.

Dlaczego akurat gaz pieprzowy? Pałki teleskopowe w naszym rankingu po złożeniu i rozłożeniu mają różną długość – z punktu widzenia potencjalnej ofiary ta ostatnia cecha jest najważniejsza. Pałka teleskopowa służy do samoobrony z krótkiego dystansu – dłuższego w porównaniu do użycia paralizatora, ale o wiele krótszego w porównaniu do użycia gazu pieprzowego czy legalnej broni alarmowej bez zezwolenia (straszaka).

Posługiwanie się każdą pałką teleskopową z rankingu wymaga zachowania zimnej krwi i minimum wiedzy o samoobronie, a najlepiej – ukończenia kursu samoobrony, bowiem niepoprawne zamachnięcie się pałką może skutkować jej odebraniem przez napastnika, który jest w stanie np. założyć ofierze dźwignię.

Ale dość już przestróg – przejdźmy do rankingu pałek teleskopowych i sprawdźmy, czym się od siebie różnią. Nasz ranking ma charakter porównawczy i kolejność pałek teleskopowych do samoobrony jest przypadkowa. Pokażemy pałki ESP – Euro Security Product, czeskiej firmy, której produkty posiadają międzynarodowe atesty i które są używane przez policję, żandarmerię oraz ochroniarzy w wielu krajach europejskich. Chociaż Tobie do samoobrony nie przyda się klasyczna tonfa z uchwytem, prosta pałka teleskopowa – może już tak.

Ranking pałek teleskopowych: pałka teleskopowa ESP 16”

Promocyjna cena tej pałki teleskopowej czeskiej firmy ESP wynosi ok. 69,99 zł. Pałka teleskopowa 16” ma po rozłożeniu długość ok. 41 cm, a po złożeniu – ok. 16,5 cm. Ten model ma wewnątrz sztywne, stalowe rury, natomiast zewnątrz jest obity tworzywem sztucznym, a rękojeść jest żłobiona, aby chwyt był pewniejszy. W komplecie z tą pałką można otrzymać kaburę do przypięcia do paska. Sama pałka teleskopowa waży ok. 300 g.

Ranking pałek do samoobrony: pałka obronna ESP 21”

Siostrzany produkt wyżej wymienionej pałki teleskopowej – model 21-calowy jest oczywiście dłuższy, ponieważ po rozłożeniu mierzy 53 cm. Wadą takiej dużej pałki teleskopowej jest jej rozmiar po złożeniu – złożona mierzy aż 21 cm, czyli o 5 cm więcej niż model 16-calowy. Waży też więcej – 500 g. Jej wnętrze jest wykonane ze stali niehartowanej – pałki teleskopowe ze stali hartowanej są droższe. Ten model kosztuje ok. 79,99 zł.

Ranking pałek do obrony koniecznej: pałka teleskopowa ESP Compact Black 16”

Pałka 16-calowa, jednak droższa od pierwszej pozycji w naszym rankingu – kosztuje ok. 120 zł w promocji. Jest droższa, ponieważ jej wnętrze zostało wykonane ze stali hartowanej, czyli bardziej wytrzymałej niż niehartowana. Na pałki teleskopowe ze stali hartowanej producenci dają gwarancję, że akcesorium nie zostanie zdeformowane w trakcie użytkowania. Dodatkowo elementy tej pałki zostały pokryte specjalną powłoką niklowo-cynkową, która zwiększa wytrzymałość tych elementów na ścieranie.

Ten model pokazuje także, że rękojeść dobrej pałki teleskopowej wcale nie musi być wykonana z tworzywa sztucznego: pałka ESP Compact Black ma rękojeść ze stali moletowanej, która została polakierowana na czarno. Producent deklaruje, że rękojeść wykonana ze stali pozwala na szybsze zdobycie pałki np. z kieszeni czy z torby, bo w przeciwieństwie do tworzywa sztucznego stal nie trze i nie zaczepia się o żaden materiał.

Ranking pałek teleskopowych: pałka do obrony koniecznej ESP Compact Black 21”

Dłuższy i cięższy model wyżej wymienionej pałki teleskopowej ESP. Po rozłożeniu mierzy 53 cm, po złożeniu – 21 cm, waży ok. 370 g – czyli mniej niż pałka teleskopowa o takich samych wymiarach, ale wykonana ze stali niehartowanej. Ten model posiada dodatkowy klips, dzięki któremu pałkę można nosić przy pasku bez dodatkowej kabury, a także przypiętą np. do wewnętrznej kieszeni kurtki. Jak poprzedni model ze stali hartowanej – lecz mniejszy – ten także ma elementy hartowane do twardości maksymalnej ok. 50 HRC.

Ranking pałek teleskopowych: pałka do obrony własnej teleskopowa ESP Desert/Black 21”

O ile producent ESP zachwala pałkę teleskopową ze stali hartowanej i z rękojeścią stalową, o tyle w kolekcji produktów znajdują się modele nie tylko z karbowaną rękojeścią z tworzywa sztucznego, ale także pałki z antypoślizgowymi rękojeściami. Ta pałka także ma karbowaną rękojeść, jednak wyróżnia ją jej piaskowy kolor – jest to wariant militarny. To akcesorium kosztuje ok. 159,99 zł – ale powiedzmy sobie szczerze, że za wyróżniającą się wizualnie rękojeść nie ma sensu przepłacać.

Ranking pałek teleskopowych: pałka do obrony przed napastnikiem ESP hartowana 23” Black

Najdłuższa pałka teleskopowa w naszym rankingu, ponieważ po rozłożeniu mierzy aż 60 cm. Po złożeniu – 23 cm. Waży 500 g. Z jednej strony – im większa pałka teleskopowa do samoobrony, tym większe szanse na skuteczną obronę konieczną z dystansu. Z drugiej strony – im większa pałka teleskopowa, tym także większe jej wymiary po złożeniu i większa waga – trzeba przyznać, że noszenie przy sobie pałki ważącej pół kilo, która po złożeniu mierzy 23 cm, nie jest zanadto komfortowe. A na pewno mniej komfortowe niż mały gaz pieprzowy w kieszonce.

Ranking pałek teleskopowych: podsumowanie

Jak wybrać najlepszą pałkę teleskopową z rankingu? Wybór najlepszej pałki teleskopowej sprowadza się przede wszystkim do wyboru modelu wykonanego ze stali hartowanej bądź nie, wyboru pałki z rękojeścią z tworzywa sztucznego bądź stalową oraz do wybrania długości pałki teleskopowej. Jak już powiedzieliśmy – im większa pałka do samoobrony, tym możliwość zachowania większego dystansu. Jednak wówczas akcesorium jest także większe po złożeniu i cięższe, co już nie jest komfortowe dla osoby je noszącej.

Jeżeli chcesz kupić pierwszą pałkę teleskopową i stawiasz pierwsze kroki w temacie samoobrony, nie nastawiaj się na wykonywanie pałką dźwigni czy podduszeń – to techniki obezwładniające dla osób zaawansowanych, które wiedzą, jakie czynności wykonać potem, aby wyjść cało z opresji.

Podobne artykuły:

Czy pałka teleskopowa jest legalna?

Pałka teleskopowa to jedno z legalnych narzędzi do obrony koniecznej, które nie wymaga pozwolenia na broń. Pałka teleskopowa służy do obrony własnej...

Kto może używać legalnie pałki teleskopowej?

Jedno z najczęściej wpisywanych zapytań w wyszukiwarkę, które dotyczą pałek teleskopowych, to “Czy pałka teleskopowa jest legalna?” oraz “Kto może...

Ranking pałek teleskopowych do samoobrony

W naszym rankingu pałek teleskopowych do samoobrony zobaczysz najtańsze i najdroższe modele pałek teleskopowych do obrony własnej. Koszt najtańszego...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *