Zaznacz stronę

Gdzie kupić broń palną legalnie

Większość z nas myśli, że aby mieć broń palną w Polsce trzeba się nieźle natrudzić, przejść trudne badania psychologiczne i zdrowotne a na koniec i tak wszystko będzie zależało od nastroju osoby wydającej pozwolenia. Jednak istnieją u nas normalne sklepy z bronią palną, w których zakupy są legalne dla każdego obywatela i to bez żadnych zezwoleń. Jak jest to możliwe? Według prawa nie trzeba pozwolenia na broń palną rozdzielnego ładowania wytworzoną przed 1885 rokiem, bądź na ich repliki. Zatem gdzie kupić broń palną legalnie?

Stacjonarne sklepy z bronią palną

Szykując się na zakupy, warto wiedzieć jaka broń palna nas interesuje. Czy szukamy krótkiej broni takiej jak rewolwer, czy może interesuje nas strzelba? Jednak jeśli nie wiemy sami, czego chcemy, to także nie ma z tym większego problemu, gdyż zawsze możemy udać się do stacjonarnego sklepu z militariami, gdzie możemy spytać się o radę osoby za ladą.

W takich miejscach nie pracują zwykli ludzie więc, taka osoba będzie mogła nam doradzić który model warto wybrać. Wizyta w fizycznym miejscu daje nam możliwość zobaczenia czy dana broń palna nam odpowiada. Możemy przymierzyć się do niej, sprawdzić jej przyrządy celownicze, wykonanie czy wagę. Może właśnie w taki sposób wybierzemy broń idealną dla nas. Po prostu poczujemy, że to jest właśnie to! Czasami można odnieść wrażenie, że to broń… wybiera nas.

Kupno broni palnej w Internecie

Legalna broń palna nie ogranicza się tylko do sklepów ze stacjonarnymi placówkami, ale także można ją nabyć w internecie. Takie zakupy mają wiele zalet, a najważniejszą z nich jest ta, że mamy mnóstwo sklepów i wytwórców do wyboru. Łatwo także wybrać coś, co będzie w najniższej cenie, gdyż szybko i wygodnie można porównać ceny produktów czy przesyłek w różnych miejscach.

Jednak dużym minusem jest to, iż nie mamy możliwości zobaczenia i przymierzenia się do danego modelu na żywo. Nie zawsze to, co przykuwa nas wzrok na ekranie, będzie w rzeczywistości dla nas tak samo idealne, jak w cyfrowej formie graficznej.

Legalna broń palna w sieci to wielka wygoda. Nie musimy się nigdzie ruszać ani stać w kolejkach. Możemy też dobrać dogodny dla nas czas, w którym ma przyjść nasze zamówienie, a kurier zadzwoni na nasz telefon, informując nas, że paczka jest w doręczeniu i że będzie za np. 30 minut. Zakupy w sieci możemy także zrobić zwykle w każdym miejscu, gdzie jest internet. Czyli obecnie zrobimy to prawie wszędzie.

Kolejną zaletą zakupów w sieci to spokój i nieskończona ilość czasu na porównywanie przedmiotów, które chcemy kupić. W sklepie jest to mniej wygodne, gdyż inni klienci przeszkadzają czy personel stara się nam coś szybko sprzedać. Oczywiście wiele zależy od sklepu, ale robiąc zakupy online, z pewnością nie będziemy mieli takich kłopotów.

Jakie przykładowe repliki broni możemy zakupić?

  1. Rewolwer Pietta 1858 Remington New Model Army
  2. Rewolwer Dragoon 1848 Whitneyville
  3. Baker Cavalry Shotgun
  4. Karabinek rewolwerowy Uberti Remington 1858 New Army Target Carbine
  5. Rewolwer Uberti Cattleman 1873

Czy warto legalnie kupić broń?

Na to pytanie musimy sobie sami odpowiedzieć. Jeśli jesteśmy fanami broni czarnoprochowej, to z pewnością zakup takiego sprzętu sprawi nam dużo przyjemności. Tak samo, jeśli lubimy strzelać do celu, to zakup repliki broni będzie dobrym pomysłem. Także wszyscy kolekcjonerzy będą zachwyceni, mając u siebie replikę broni, której historia ich fascynuje. Jest to też bardzo interesujący pomysł na prezent z wyższej półki. Z pewnością pasjonaci broni nie będą musieli szukać powodu, aby w ich kolekcji znalazł się kolejny egzemplarz np. rewolweru z 1858 roku.