Zaznacz stronę

Tanie ASG do 499 zł – jakie wybrać?

utworzone przez | mar 4, 2018 | ASG | 0 komentarzy

Wiele rodzajów hobby związanych z militariami wiąże się z dużymi kosztami. Początkujący w ASG mogą je minimalizować, nie inwestując od razu w diabelnie drogie elektryczne repliki broni, kamizelki taktyczne z najbardziej wytrzymałych materiałów i zbędne na początku drogi akcesoria, takie jak granatniki i granaty. Mimo wszystko wraz z jedzeniem rośnie apetyt – dla zaawansowanych graczy wydatek ok. 500 zł może stanowić dopiero ¼ ceny wymarzonej repliki lub cenę wyśmienitego hełmu ochronno-maskującego. Jakie tanie ASG do 499 zł wybrać?

Tanie repliki broni ASG do 499 zł – jakie wybrać?

Wśród tanich replik broni ASG do 499 zł znajdziesz np. pistolety ASG z napędem elektrycznym, czyli najpopularniejszym, najbardziej komfortowym i efektywnym dla dynamicznych graczy. Za 449 zł możesz kupić pistolet AEG Beretta z napędem elektrycznym, wykonany z tworzywa sztucznego – tylko zamek jest wykonany z metalu. Jeżeli ogranicza Cię cena, niestety musisz iść na kompromis. Niektóre tanie repliki broni mogą być wykonane z lepszego materiału niż tanie tworzywo sztuczne, ale z kolei może im brakować pewnych rozwiązań.

Za 499 zł kupisz także rewolwer GNB Ruger Superhawk 8″ wykonany w całości z metalu oraz z napędem na CO2. Dzięki szynie montażowej do tego modelu możesz przyłączyć celownik optyczny lub laserowy. Niestety ten model nie ma ani systemu hop-up, ani blow back, a niektórzy gracze ASG cenią sobie realne poczucie odrzutu po wystrzeleniu kulki.

W tej cenie dostaniesz także strzelby ASG z napędem sprężynowym i gazowym oraz tanie karabinki szturmowe. Wszystko zależy od tego, jakich parametrów oczekujesz od broni i czy od razu chcesz inwestować w najlepsze produkty, czy zbierać doświadczenie w terenie z tanim ASG, któremu trochę brakuje do wymarzonego ideału.

Akcesoria ASG do 499 zł – jakie wybrać?

Jeśli dopiero zaczynasz kompletowanie akcesoriów ASG, zacznij przede wszystkim od podstawowego wyposażenia ochronnego, jakimi są gogle bądź okulary ochronne, ochraniacze na łokcie i kolana oraz opcjonalne maski ochronne na twarz. Wśród okularów ochronnych do 499 zł z pewnością znajdziesz modele atestowane, na przykład okulary ochronne ESS Crowbar za 495 zł – według producenta zapewniają oczom ochronę balistyczną najwyższego stopnia. Przyciemniane soczewki dają 100% ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB, mają technologię anti-scratch – czyli są odporne na zarysowania. Dzięki otworom na zakończeniach nauszników można do nich przyczepić pasek dla lepszej stabilizacji na głowie.

Kolejnym ważnym akcesorium, które jako pierwsze należy kupić w kategorii ASG do 499 zł, jest hełm ochronno-maskujący. Przy wyborze hełmu kieruj się jego parametrami – maskujący kolor wybierzesz na samym końcu, a jeśli nie znajdziesz takiego, który Ci się podoba, możesz dokupić po prostu tani pokrowiec nylonowy. Jeden z droższych hełmów do kwoty 499 zł to model ASG FAST Gunner BJ – MC za 369 zł, który został wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz metalu. Jego zapięcie jest 4-punktowe i regulowane, a hełm dobrze się nosi dzięki miękkiej części pod brodą oraz opcjonalnych poduszeczek, które można dokupić. Na hełmie możesz zamontować między innymi oświetlenie taktyczne czy gogle, a dzięki panelom rzepowym możesz wyróżnić swój hełm naszywkami taktycznymi. Hełm zawiera dodatkowo modularną maskę, którą zdejmuje się w bardzo łatwy sposób – pamiętaj, że nie zastępuje ona okularów ochronnych, bo jej szybki nie stanowią ochrony balistycznej.

To podstawowe akcesoria ASG do 499 zł, jakie powinieneś mieć na początek swojej przygody z ASG. Podaliśmy modele ze średniej półki cenowej – nie najniższej – ponieważ najtańsze ASG nie jest inwestycją na długi czas, a używanie takich akcesoriów jest średnio komfortowe. W przypadku części ochronnych – nawet mało bezpieczne.

Podobne artykuły:

Sprzęt ASG dla początkujących

Air Soft Gun to repliki broni palnej, które strzelają plastikowymi kulkami. Obecnie używa się ich do zabawy, strzelając do siebie. Może brzmi to...

Tanie ASG do 499 zł – jakie wybrać?

Wiele rodzajów hobby związanych z militariami wiąże się z dużymi kosztami. Początkujący w ASG mogą je minimalizować, nie inwestując od razu w...

Prawo a ASG

Ustawa o broni i amunicji mówi, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni pneumatycznej, która generuje energię kinetyczną...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *