Zaznacz stronę

Jak wybrać pistolety i rewolwery ASG?

utworzone przez | mar 4, 2018 | ASG | 0 komentarzy

Pistolety i rewolwery ASG to jedne z dostępnych replik broni do ASG na kulki plastikowe o kalibrze 6 mm. Pod jakim kątem analizować dostępne na rynku pistolety i rewolwery ASG, aby wybrać najlepszą replikę broni dla siebie?

Pistolety i rewolwery ASG – jakie są rodzaje?

Pistolety ASG można wybierać ze względu na rodzaj zasilania: elektryczny, sprężynowy i gazowy. Najtańsze pistolety ASG są sprężynowe, niska cena bowiem ma odzwierciedlenie w komforcie strzelania. W ich przypadku zanim pociągniesz za spust, każdorazowo musisz naciągnąć sprężynę, tak więc w przypadku dynamicznej rozgrywki replika sprężynowa nie jest wcale ułatwieniem.

Pistolety ASG elektryczne są najpopularniejszym i najlepszym wyborem. Takie modele sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych, są szybkostrzelne. Modele gazowe są polecane dla początkujących jako kompromis między replikami elektrycznymi a sprężynowymi.

Rewolwery ASG są zasilane albo gazem CO2, albo green gas.

Pistolet i rewolwer ASG – jak wybrać?

Wybierając pistolet i rewolwer ASG, możesz kierować się upodobaniem do konkretnej repliki ze względu na oryginalny pierwowzór. Ponadto możesz sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana replika, ile maksymalnie kulek plastikowych mieści magazynek danego pistoletu, jaki zasięg ma rewolwer czy pistolet ASG, jaką ma moc i w związku z tym jakich kulek będziesz potrzebować.

Pistolet ASG – jaki wybrać?

W sklepie z militariami są dostępne pistolety ASG zasilane gazem CO2 lub green gas, pistolety sprężynowe i elektryczne, repliki czeskie, repliki Walther, Smith&Wesson, Desert Eagle, Beretta, Sig Sauer, Glock i Colt 1911. W zależności od tego, czy jesteś miłośnikiem militariów, czy strzelanie poszczególnymi rewolwerami kojarzysz raczej z filmów sensacyjnych, z pewnością będziesz chcieć wybrać inny model.

Wybierając pistolet ASG, kieruj się:

  • rodzajem zasilania,
  • użytymi materiałami (np. jaka część pistoletu została wykonana z metalu, a jaka z tworzywa sztucznego – to znacznie wpływa na jego wytrzymałość, jak i wagę),
  • systemem hop-up (podkręcania kulek) – sprawdź, czy jest regulowany,
  • maksymalnym dystansem wystrzelonych kulek,
  • elementami w zestawie,
  • obecnością systemu blow back (systemu odrzutu zamka),
  • prędkością początkową wystrzelonej kulki,
  • rodzajem i pojemnością magazynka.

Rewolwer ASG – jaki wybrać?

Podobnie jak w przypadku pistoletów ASG, zwróć przede wszystkim uwagę na zasilanie i system wystrzeliwania kulek plastikowych z repliki, bo od tego zależy Twoja skuteczność w rozgrywce i dynamiczne wpływanie na sytuację w grze.

Repliki rewolwerów ASG mogą być zasilane gazem CO2 lub green gas. Przed wyborem rewolweru ASG sprawdź, jakie było pierwotne przeznaczenie pierwowzoru – niektórzy producenci do replik dorzucają reprinty oryginalnych instrukcji. Producenci niektórych rewolwerów podają nie tylko prędkość początkową, ale także jej stabilizację po oddaniu kilku strzałów.

Najdroższe rewolwery ASG są wykonane w przeważającej części z metalu – tylko okładziny uchwytu mogą być wykonane z chropowatego tworzywa sztucznego. Uchwyt rewolweru może być stylizowany na drewno, a lufa – na złoto. Amunicja w rewolwerach ASG jest chowana w łuskach – na przykład w przypadku repliki rewolweru Webley będzie to atrapa naboju .455. W 1 łusce znajduje się 1 plastikowa kulka 6 mm. Aby ułatwić przeładowanie, do niektórych rewolwerów jest dołączana tzw. szybkoładowarka – specjalny podajnik amunicji.

Podobne artykuły:

Sprzęt ASG dla początkujących

Air Soft Gun to repliki broni palnej, które strzelają plastikowymi kulkami. Obecnie używa się ich do zabawy, strzelając do siebie. Może brzmi to...

Tanie ASG do 499 zł – jakie wybrać?

Wiele rodzajów hobby związanych z militariami wiąże się z dużymi kosztami. Początkujący w ASG mogą je minimalizować, nie inwestując od razu w...

Prawo a ASG

Ustawa o broni i amunicji mówi, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni pneumatycznej, która generuje energię kinetyczną...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *