Zaznacz stronę
Repliki Air Soft Gun dają dużo zabawy. Możliwość strzelania się ze znajomymi to okazja do miłego spędzenia czasu, rozruszania się i rozwinięcia sfery towarzyskiej. W czasach gdy coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami telewizorów, komputerów czy telefonów – takie hobby jest bardzo dobrą opcją.
Każdy na początku swojej przygody z replikami na plastikowe kulki zastanawiał się: „gdzie można strzelać z ASG?”. Ten tekst opowiada na to pytanie. Jest kilka możliwości. Możemy strzelać samotnie, dołączyć do grup z okolicy, a jeśli nie mamy takiej możliwości, to możemy znaleźć innych sympatyków ASG w internecie.

Samodzielne strzelanie z ASG

Zwykle na początku przygody z replikami chcemy przetestować i nauczyć się strzelać z naszej broni. Nic dziwnego, bo jest to prawidłowa droga rozwoju. Dzięki temu nauczymy się obsługi repliki, szybkiej wymiany magazynka (i jego uzupełnienia kulkami) oraz celnego strzelania. Jednak gdzie można strzelać z ASG na samym początku?

Bezpieczne miejsce

Na wszelkie próby strzeleckie powinniśmy wybrać miejsca nieuczęszczane przez ludzi. Ważne, aby strzelanie było bezpieczne dla nas, innych ludzi, zwierząt czy… natury. Dziesiątki plastikowych kulek pozostawionych w lesie nie jest sympatycznym widokiem. Dlatego miejsca do ASG trzeba szukać starannie.

Grupy ASG z okolicy

Większych problemów z tym, jak zacząć nie będą miały osoby, które mają dostęp do grup ASG. Dzięki temu, że można dołączyć do ludzi, którzy mają dłuższy staż i bogatsze doświadczenie w tym hobby to na wiele naszych pytań znajdziemy rozsądne odpowiedzi.

Także, jeśli mamy braki w sprzęcie to zwykle dołączenie do grupy spowoduje, że dostaniemy na czas zabawy jakiś dodatkowy sprzęt czy broń. W innych grupach będzie dana nam możliwość wypożyczenia rzeczy.

Okoliczna grupa pokaże nam jak zacząć i gdzie – gdyż z pewnością ma swoje miejsca, gdzie się regularnie spotyka. Dołączenie do grupy ludzi z taką samą pasją jak nasza będzie najszybszą drogą rozwoju i dlatego warto się nią zainteresować. Będziemy mieli okazję wziąć udział w większych imprezach czy w treningach zespołowych.

Gdzie można strzelać z ASG? Sprawdź w Internecie

Natomiast jeśli nie mamy żadnej grupy w okolicy albo nie wiemy o istnieniu żadnej, to z pomocą przyjdzie nam internet. W sieci będziemy mogli wyszukać zarówno miejsca, gdzie spotykają się ludzie, by postrzelać, jak i odnajdziemy pobliskie grupy czy chętnych do zabawy.

Gdzie ich szukać? Możemy rozpocząć poszukiwania od dołączenia do grup społecznościowych zrzeszających fanów Air Soft Guns. Dobrym miejscem do poszukiwań innych osób, które mają takie same hobby jak my i mieszkają blisko nas, jest Facebook i jego grupy.

Innym dobrym miejscem wartym naszej uwagi są wszelkie strony w internecie na temat Air Soft Gun. Zwykle w takich miejscach jest możliwość porozmawiania z innymi ludźmi, którzy mają podobne zainteresowanie do naszego. Fora internetowe to kolejne miejsca, gdzie prowadzone są dyskusje na temat najlepszych miejsc do zabawy. Także często różne grupy przeprowadzają tam rekrutację do swoich szeregów.

Wiedza o Air Soft Gun

Tak czy inaczej, warto korzystać z dostępnej wiedzy w internecie. Możemy tam nie tylko znaleźć miejsce do strzelanin czy nowych znajomych, ale także skorzystamy z dużej ilości informacji, które z pewnością będą dla nas przydatne. Szczególnie na początku naszej drogi w tej pasji.

Specjalne miejsca

Są też odpowiednio przygotowane miejsca prywatne, gdzie można się strzelać. Najczęściej są one przystosowane do replik Air Soft Gun i Paintball. Zwykle za pobyt w takim miejscu trzeba uiścić jakąś opłatę.

Podsumowując – możemy:

  1. Znaleźć bezpieczne miejsce, gdzie będziemy strzelać samotnie.
  2. Zapytać znajomych gdzie się spotykają i tam się udać.
  3. Wyszukać w internecie miejsca, gdzie odbywają się strzelaniny otwarte dla każdego.
  4. Dołączyć do grupy, która ma swoje miejsca i imprezy, na które uczęszcza.
  5. Udać się do specjalnego (płatnego) miejsca wyznaczonego do strzelania się.