Zaznacz stronę

Jak zrobić broń palną domowej roboty

Broń to nie tylko zło i mordowanie ludzi. Może to być także ciekawe hobby lub potrzeba obrony. Tak czy inaczej, wiele osób zastanawia się, jak zrobić broń palną domowej roboty i czy ten proces jest legalny. Ten tekst stara się dostarczyć kilku informacji na ten temat.

Należy pamiętać, że broń palna domowej roboty to niebezpieczna zabawa. Nigdy nie wiemy, czy stworzone dzieło będzie bezpieczne w użytkowaniu. Zawsze jest możliwość, że konstrukcja nie wytrzyma wybuchu prochu czy naboju i przez to rozerwie nam broń. Nie będzie to przyjemne, gdy nasza ręka będzie trzymała wtedy broń.

Broń palna czarnoprochowa domowej roboty

Pomijając regulacje prawne, można zrobić zarówno broń czarnoprochową, jak i sam proch, bazując na danych dostępnych np. w internecie. Jednak należy pamiętać, że takie zabawy są niebezpieczne i mogą prowadzić do problemów zarówno z prawem, jak i ze własnym zdrowiem.

Dlatego najlepiej jest nabyć broń czarnoprochową w sklepie, gdyż w Polsce jest ona legalna, jeśli jest to „broń palna wytworzoną przed 1885 r. lub replika tej broni”. Tak samo, jeśli już posiadamy legalną broń, to wtedy możemy legalnie zaopatrzyć się także w proch! Nie warto tutaj iść na skróty i dobrze jest zainwestować w bezpieczną broń palną oraz w proch, który będzie najlepszej jakości – gdyż z własnym wyrobem jakość i użyteczność prochu to loteria.

Broń z drukarki 3D

Pomijając legalność tego procesu w Polsce, to w USA jest możliwość wydrukowania sobie broni palnej. W sieci są łatwo dostępne projekty pistoletu. Jednak tam regulacje prawne mówią o tym, że w broni musi znaleźć się element metalowy tak, aby dany egzemplarz był wykrywalny przez np. bramki na lotnisku. Także każdy egzemplarz musi posiadać numer seryjny dostępny u osoby, która udostępniła projekt pistoletu w sieci. Jednak istnieje możliwość, że nie wszyscy będą tak robić…

Wydrukowana broń palna domowej roboty może być niebezpieczna. Brak badań nad wytrzymałością może spowodować, że egzemplarz wybuchnie w ręce podczas strzału. Wszak strzelanie to nic innego jak kontrolowany wybuch. Dlatego dbając o swoje zdrowie, warto zadbać o odpowiednie pozwolenia i kupić normalną broń, która była testowana.

Istnieje grupa ludzi w USA, która dąży do tego, aby każdy człowiek mógł sobie w prosty sposób wydrukować broń z drukarki 3D. Ceny takiego sprzętu drukującego w plastiku nie są takie zawrotne jak te drukarki, które drukują części metalowe i zwykle używane są w przemyśle. Tak czy inaczej, zwykłe tanie drukarki 3D dostępne są dla każdego.

Legalność i bezpieczeństwo

Jednak należy pamiętać, że zrobiona własnoręcznie broń może być nielegalna bądź niebezpieczna a zwykle posiada obie te cechy. Dlatego lepiej nie eksperymentować i zostawić produkcje i testowanie broni specjalistom. Można normalnie zakupić towar dobrej jakości w odpowiednich sklepach.

Jeśli szukamy broni to najlepiej w Polsce:

  1. Wyrobić na nią odpowiednie pozwolenie. Nie jest to takie trudne i skomplikowane jakby się mogło wydawać.
  2. Możemy także dostać pozwolenie na broń sportową.
  3. W ostateczności, gdy nie uzyskamy żadnego pozwolenia, to zawsze jest dostępna strzelnica, gdzie pod okiem instruktora będziemy mogli strzelać do woli.

Także nie ma wymówek, które usprawiedliwiałyby nielegalny proces produkcji swojej własnoręcznie wykonanej broni. Jeśli chcemy strzelać, to zawsze znajdzie się jakaś legalna droga. Wprawdzie może będziemy musieli poświęcić więcej czasu i pieniędzy, ale będzie to inwestycja w nasze zdrowie oraz w to, aby cały proces był legalny. Raczej głupotą byłoby iść do więzienia tylko za to, że chciało się nam postrzelać z broni. W takim przypadku są także legalne wiatrówki…