Zaznacz stronę

Jak wybrać strzelby ASG?

utworzone przez | mar 4, 2018 | ASG | 0 komentarzy

Repliki strzelb to jedne z broni ASG dostępne na rynku wyposażenia dla graczy w airsoft. Repliki strzelb są wzorowane na broni gładkolufowej, charakteryzują się szybkostrzelnością i łatwością w przeładowaniu. Z czego powinna być wykonana dobre replika strzelby i jak ją wybrać?

 

Strzelby ASG są dostępne już od kilkudziesięciu złotych, a najdroższe modele kosztują nawet do 2500 zł.

Cena strzelby ASG – od czego zależy cena repliki?

Rozbieżność w cenach replik nie jest spotykana tylko w kategorii strzelb ASG – cena repliki zależy od wielu czynników, a jednymi z kluczowych jest napęd, materiał, z jakiego została wykonana strzelba, czy rodzaj gearboxu – czyli systemu odpowiedzialnego na pneumatyczne wystrzeliwanie kulek.

Gearbox w strzelbach ASG może być standardowy, niestandardowy, wzmocniony czy specjalny – takie określenia możesz znaleźć w sklepie z militariami. Wzmocniony gearbox w replice strzelby może mieć wbudowany system, dzięki któremu silnik o wiele szybciej reaguje na pociągnięcie za spust – gracz może być więc bardziej efektywny.

Tania strzelba ASG do 100 zł

Najtańsze repliki strzelb ASG – np. strzelba ASG MP003 – to replika sprężynowa, która w przypadku zarówno karabinków szturmowych, jak i strzelb nie jest polecana. Nie powinni jej wybierać także gracze, którym zależy przede wszystkim na szybkostrzelności i stawiają duży nacisk na dynamikę gry, zależy im na wystrzeliwaniu pojedynczych strzałów w szybkim tempie oraz oddawaniu ognia ciągłego. W replikach sprężynowych każdorazowo przed pociągnięciem za spust trzeba pociągać za sprężynę. Ponadto w przywołanym modelu nawet lufa zewnętrzna, korpus, chwyt przeładowania zostały wykonane z tworzywa sztucznego – oprócz rękojeści.

Strzelba ASG do 500 zł

Strzelba ASG do 500 zł to np. ASG CM350LMN z napędem sprężynowym – wersja metalowa za 379 zł. Jest to model 3-lufowy, który pozwala na wystrzelenie 3 kulek jednocześnie za jednym pociągnięciem spustu. Jako tworzywo sztuczne wykorzystano tutaj mocne tworzywo polimerowe do stworzenia chwytu przeładowania i chwytu kolby.

Za ok. 500 zł jest dostępna także replika gazowa strzelby XM26 o prędkości wylotowej 250 FPS i na napęd green gas. Można jej używać jako strzelby podwieszanej do repliki karabinka. Jednakowoż ten model został wykonany z aluminium i tworzywa polimerowego. Chociaż domyślny napęd to green gas, producent poleca zasilanie tej strzelby za pomocą shellsów CO2, aby zwiększyć prędkość wylotową kulek, jednak wówczas potrzebny jest specjalny adapter.

Strzelba ASG do 2000 zł

Za tak dużą kwotę możesz spokojnie zainwestować w wysokiej jakości replikę elektryczną strzelby ASG – na przykład AA-12 od producenta Tokyo Marui, która jest pierwszą repliką elektryczną strzelby do airsoftu na świecie. Ten model jest wykonany z tworzywa sztucznego i metalu, waży 4 kg i ma system trójlufowy pozwalający na jednoczesne wystrzeliwanie trzech kulek po jednym pociągnięciu spustu. Dla każdej lufy można osobno regulować system hop-up podkręcający kulki. Pojemność magazynka to 93 kulki – w trybie szybkostrzelnym strzelba wyrzuca 10 kulek na sekundę, tak więc cały magazynek można opróżnić w zaledwie 3 sekundy.

O ile jedne strzelby mogą mieć system wzmacniający uczucie odrzutu po wystrzeleniu, o tyle ten model charakteryzuje się jego prawie całkowitym wyeliminowaniem (nie ma systemu Blow Back). Ta replika może oddać fantastyczną liczbę strzałów – aż 1800 na minutę. Układ elektroniczny jest zabezpieczony przed przepięciami, a dioda LED informuje o stanie naładowania akumulatora. Doskonała strzelba dla najbardziej wymagających!

Podobne artykuły:

Sprzęt ASG dla początkujących

Air Soft Gun to repliki broni palnej, które strzelają plastikowymi kulkami. Obecnie używa się ich do zabawy, strzelając do siebie. Może brzmi to...

Tanie ASG do 499 zł – jakie wybrać?

Wiele rodzajów hobby związanych z militariami wiąże się z dużymi kosztami. Początkujący w ASG mogą je minimalizować, nie inwestując od razu w...

Prawo a ASG

Ustawa o broni i amunicji mówi, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni pneumatycznej, która generuje energię kinetyczną...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *