Zaznacz stronę

Gdzie kupić gaz pieprzowy? Ile kosztuje gaz do samoobrony?

utworzone przez | mar 2, 2018 | Gazy pieprzowe | 0 komentarzy

Legalny gaz pieprzowy bez pozwolenia na broń do samoobrony możesz kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym. Gaz pieprzowy do obrony koniecznej kosztuje ok. kilkudziesięciu złotych, a cena gazu pieprzowego jest zależna od jego rodzaju i budowy. Gdzie kupić gaz pieprzowy i za ile?

Plusem zakupu gazu pieprzowego w sklepie stacjonarnym jest możliwość zaprezentowania na żywo jego działania – lecz nie każdy sklep to oferuje. Sprzedawca może wyjść z Tobą na chwilę i w bezpiecznym miejscu pokazać, jaki zasięg ma wybrany przez Ciebie gaz do samoobrony, jak zachowuje się drażniąca substancja w powietrzu i jaką postawę należy przyjąć podczas używania gazu. Z kolei plusem zamówienia gazu pieprzowego online jest możliwość porównania rodzajów i cen gazu pieprzowego na przykład w porównywarce internetowej.

Ważne, aby w obydwu przypadkach wybierać znanych producentów akcesoriów do samoobrony (jak np. Mace) i korzystać z usług renomowanych sklepów. Zakup gazu pieprzowego za wyjątkowo niską cenę na bazarku nie jest dobrym pomysłem. Teoretycznie – oszczędzasz, praktycznie – gaz pieprzowy może pochodzić z niewiadomego źródła, nie być testowany, a nawet nie zadziałać w sytuacji zagrożenia.

 

Gaz pieprzowy online – cena

Najtańszy gaz pieprzowy online można kupić nawet za 10-20 zł, natomiast najdroższe gazy pieprzowe marek Mace i Walther kosztują nawet 80-90 zł. Skąd taka duża różnica w cenie gazu pieprzowego? Przed wyborem najtańszego gazu pieprzowego warto porównać je z droższymi modelami – niekoniecznie z najwyższej półki cenowej. Najdroższe są gazy Sabre – kosztują ok. 90-125 zł – a także gazy pieprzowe Fox Labs i gazy pieprzowe Sabre o dużej pojemności i specjalną wajchą do uruchomienia.

Cena gazu pieprzowego – jak porównać?

Warto zwrócić uwagę zarówno na ilość kapsaicyny w całym składzie (pojemności gazu pieprzowego), jak i jej ilość w wyrzucanej mieszance. W danych technicznych gazu pieprzowego producent podaje zawsze pojemność całej buteleczki, jak i maksymalną liczbę rozpyleń.

Przykład: gaz pieprzowy w strumieniu Klever KO JET o pojemności 40 ml starczy na maksymalnie 4 rozpylenia z odległości nie większej niż 1,5 metra, aby rozpylenie było skuteczne, czyli miało szansę dosięgnąć agresora. Producent podaje także wysokość oraz średnicę buteleczki z gazem, aby jeszcze przed zakupem można było wyobrazić sobie jej wielkość i sprawdzić, czy zmieści się do kieszeni spodni, kurtki, swetra itp. lub będzie się ją wygodnie nosiło przypiętą do breloka z kluczami.

Nawet kilkukrotnie droższe gazy pieprzowe Walther – na przykład gaz żelowy punktowy – mają większą pojemność, charakteryzują się większym zasięgiem i wyróżniają się cząsteczkami znakującymi. Oznacza to, że na skórze potraktowanego gazem agresora zostaje oznakowanie widoczne jedynie w świetle ultrafioletowym. Gazy pieprzowe Walther z wyższej półki wyróżniają się także specjalną obudową – rozpylenie gazu następuje skutecznie nawet wtedy, gdy butelka jest odwrócona o 180 stopni. Plusem jest także specjalna blokada, dzięki której nie jest możliwe przypadkowe uruchomienie się gazu w kieszeni.

Wśród gazów pieprzowych wyróżniają się gazy Mace do samoobrony przeznaczone dla kobiet – z wyglądu przypominają szminkę. Są miniaturowe, jednak z tego względu ich pojemność to zaledwie 18 ml, należy więc liczyć się z tym, że taki gaz nie jest przeznaczony do kilku rozpyleń.

Jedne z droższych gazów pieprzowych Mace są połączeniem tego środka do samoobrony z kubotanem – jednak pojemność takiego okazu to tylko 4 ml. Wkład jest wymienny – niestety nie zmienia to faktu, że do samoobrony z takim narzędziem potrzebne są zarówno umiejętności do władania kubotanem, jak i niesamowita precyzja – nie ma bowiem więcej szans na rozpylenie środka niż tylko jedna. Ponadto taki gaz pieprzowy w kubotanie ma bardzo niski zasięg – zaledwie 1,5 metra, nie pozwala więc na zachowanie dużego dystansu.

Inne drogie gazy pieprzowe są z kolei duże i mają duże wajchy – to rozwiązanie zdecydowanie nie jest dla osób, którym zależy na jak najbardziej ukrytym przenoszeniu gazu pieprzowego. Teoretycznie do każdego gazu pieprzowego można dokupić kaburę, ale w praktyce takie noszenie przy sobie narzędzia do samoobrony zwraca uwagę.

Gaz pieprzowy strumieniowy – cena

Cena gazu pieprzowego może zależeć przede wszystkim od jego rodzaju. Teoretycznie – gazy w chmurze są zawsze tańsze od gazów pieprzowych w żelu, ale praktycznie – za kilkanaście złotych można kupić już gaz strumieniowy odporny na warunki atmosferyczne. Im droższy gaz strumieniowy, tym większy będzie jego zasięg, pojemność oraz jego obudowa będzie miała więcej atutów – takich jak wspomniana już blokada przed przypadkowym uruchomieniem.

Cena gazu pieprzowego w żelu

Cena gazu pieprzowego w żelu o dużym zasięgu i pojemności może być dość wysoka – to koszt nawet kilkudziesięciu złotych, zwłaszcza jeśli gaz zawiera barwnik. Barwnik może być dwojakiego rodzaju. Oba są trudno zmywalne, ale jeden jest widoczny w codziennym świetle, natomiast drugi dopiero pod światłem ultrafioletowym. Oba pozwalają na identyfikację agresora nawet po upłynięciu kilku czy kilkunastu godzin, bo nie da się ich zmyć wodą czy mydłem.

 

Gaz pieprzowy – gdzie kupić?

Kup gaz pieprzowy w sprawdzonym sklepie online lub stacjonarnym, wybierając produkt znanego na rynku narzędzi do samoobrony producenta. Nie warto oszczędzać na gazie do samoobrony. Jak wynika z naszego porównania, droższe gazy pieprzowe mają większą pojemność, starczają na większą liczbę rozpyleń, mają dodatkowe zabezpieczenia i spory zasięg – są bardziej opłacalne, mimo że jednorazowy wydatek jest większy.

Podobne artykuły:

Rodzaje gazów pieprzowych

Pierwsze akcesorium do samoobrony dla kobiety to najczęściej mały, dyskretny i poręczny gaz pieprzowy, który można schować do kieszeni czy torebki,...

Skutki użycia gazu pieprzowego

Jeżeli interesujesz się tematem samoobrony zarówno od strony legalnych i łatwo dostępnych akcesoriów do obrony własnej, jak i przepisami prawnymi...

Ranking gazów pieprzowych

Ranking gazów pieprzowych podpowie Ci, jaki legalny gaz pieprzowy do samoobrony wybrać zarówno ze względu na jego rodzaj, właściwości substancji,...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *