Zaznacz stronę

Karabinki szturmowe – repliki ASG. Jak wybrać?

utworzone przez | mar 4, 2018 | ASG | 0 komentarzy

Na rynku replik ASG są dostępne trzy rodzaje karabinków szturmowych: gazowe, elektryczne i sprężynowe. Jednak celem karabinku szturmowego jest strzelanie ogniem ciągłym lub oddawania kilku pojedynczych strzałów z małymi przerwami, dlatego repliki sprężynowe karabinków – wymagające ręcznego naciągania sprężyny przed pociągnięciem spustu – możesz od razu skreślić w swoich poszukiwaniach najlepszego karabinka szturmowego ASG.

Karabinki szturmowe – rodzaje replik ASG

Do wyboru pozostają Ci repliki elektryczne i gazowe. Repliki elektryczne karabinków szturmowych są najbardziej popularne ze względu na komfort płynący z ich korzystania podczas rozgrywki – trzeba pamiętać tylko o ładowaniu akumulatora i przed zakupem sprawdzić, jaki jego rodzaj posiada dana replika. Niektóre akumulatory wyładowują się szybciej i tracą więcej na pojemności z każdym kolejnym ładowaniem, inne – np. litowo-jonowe – są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Karabinki szturmowe ASG zasilane gazem – zalety i wady

Karabinki szturmowe ASG mogą być zasilane albo gazem CO2, albo green gasem – czyli połączeniu oleju silnikowego i propanu. Ładowanie broni ASG jest bardzo proste – gaz CO2 jest podawany w specjalnych kapsułach. Niestety broń ASG ładowana gazem nie zda egzaminu w każdych warunkach, a zwłaszcza podczas rozgrywek ASG w niskich temperaturach. Ponadto gazowe karabinki szturmowe wymagają jednak częstej wymiany kapsuł z gazem, więc koszt ich eksploatacji jest wyższy niż koszt użytkowania karabinków szturmowych elektrycznych.

Karabinek szturmowy ASG gazowy – ile kosztuje?

Koszt karabinku szturmowego ASG na gaz waha się od ok. 600 zł do ok. 4000 zł. Najtańsze – ale wcale nie tanie – gazowe repliki są wykonane z połączenia metalu, stali i tworzywa sztucznego. Karabinek szturmowy GBB WEL-02-010992 ma prędkość początkową 400 FPS, posiada regulowany system hop-up, a magazynek typu real-cap mieści 30 kulek plastikowych. W zestawie z karabinkiem za 559 zł otrzymasz między innymi wycior pomocny w czyszczeniu broni. Dzięki szynie możliwy jest montaż np. celownika – nawet oryginalnego, przeznaczonego do realnej broni palnej.

Karabinek szturmowy ASG za 1000 zł

Karabinek szturmowy ASG 999K IdZ GBB został wykonany z metalu i lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa polimerowego. Szyna RIS 22 mm pozwala na zamontowanie dodatkowych akcesoriów. Ten model wyróżnia się systemem Hard Kick Gas Blowback, dzięki czemu odrzut jest bardziej realistyczny i mocniejszy. W parametrach produktu znajdziesz informacje między innymi o prędkości wylotowej czy systemie hop-up.

Karabinek szturmowy elektryczny za 2000 zł

Karabinek szturmowy AEG M4 Sharps Bros Warthog wyróżnia się rozsuwaną kolbą z antypoślizgową stopką – dzięki temu strzelec może regulować długość swojej repliki. Do tego modelu można przyczepić np. tłumik dźwięku. Ten karabinek posiada wzmocniony gearbox v.2, czyli część odpowiedzialną za pneumatyczne wystrzeliwanie kulek. Gearbox w tym wydaniu ma zintegrowany moduł EFCS, który znacznie poprawia płynną pracę zespołu spustowego – skraca czas reakcji silnika, dzięki czemu praca strzelca może być jeszcze bardziej dynamiczna. Ten model pomieści aż 300 kulek, które po wystrzeleniu są podkręcane przez regulowany system hop-up.

Podobne artykuły:

Sprzęt ASG dla początkujących

Air Soft Gun to repliki broni palnej, które strzelają plastikowymi kulkami. Obecnie używa się ich do zabawy, strzelając do siebie. Może brzmi to...

Tanie ASG do 499 zł – jakie wybrać?

Wiele rodzajów hobby związanych z militariami wiąże się z dużymi kosztami. Początkujący w ASG mogą je minimalizować, nie inwestując od razu w...

Prawo a ASG

Ustawa o broni i amunicji mówi, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni pneumatycznej, która generuje energię kinetyczną...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *