Zaznacz stronę

Sprzęt ASG dla początkujących

Air Soft Gun to repliki broni palnej, które strzelają plastikowymi kulkami. Obecnie używa się ich do zabawy, strzelając do siebie. Może brzmi to strasznie, ale zabawa jest bezpieczna. Odpowiednia odzież i okulary ochronne zapewniają bezpieczeństwo. Samo uderzenie kulki o ciało nie jest szczególnie bolesne. Czasami w ferworze walki nawet nie czuje się uderzenia.

Air Soft Gun jest dla każdego. Dla fanów militariów, jak i dla tych którzy chcą zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu. Jednak bez odpowiedniego sprzętu nie można zacząć zabawy. Podstawowy ekwipunek zapewni nam ochronę niezbędną na każdej „strzelance”. Jaki sprzęt ASG dla początkujących wybrać?

Okulary ochronne

Najważniejsza rzecz. O ile bez broni jeszcze odnajdziemy się na spotkaniu ASG, tak bez okularów zostaniemy z niego wyrzuceni. Dlaczego? Nikt nie chce ryzykować tego, że stracimy oko. Natomiast na większości strzelanin, jeśli jesteśmy nowi i przyjdziemy bez broni, ale z okularami to zwykle ktoś da nam coś do strzelania na czas trwania imprezy.

Bezpieczeństwo

Bezwzględnie należy pamiętać o tym, że nie ściągamy/poprawiamy okularów podczas spotkania, na którym się strzelamy. Nawet jeśli w danej chwili jest bezpiecznie. Nigdy nie wiemy, czy ktoś nie ma nas akurat wtedy na muszce.

Ochrona

Jest to element ekwipunku, na którym nie wolno oszczędzać, gdyż chodzi tutaj o nasze zdrowie! Nie kupujmy tanich okularów. Inwestujmy tylko w wytrzymałe produkty renomowanych marek. Jeśli nie wiemy co wybrać, to należy wypytać ludzi w otoczeniu. Droższe modele zwykle mają powłokę, która zmniejsza parowanie od wewnątrz – jest to bardzo przydatne. Okulary często parują, a nie możemy sobie pozwolić podczas „strzelanki” na to, aby je ściągnąć i przetrzeć.

Odzież ochronna

Na początek wystarczą nam długie spodnie i coś z długim rękawem – tak, aby zabezpieczyć ciało przed bezpośrednim uderzeniem kulek. Jeśli jesteśmy wrażliwi i boimy się o naszą twarz, to możemy założyć kominiarkę, która razem z okularami będzie stanowiła dobrą barierę ochronną.

Z czasem będziemy mogli się rozejrzeć nad lepszą odzieżą, w której będzie się nam łatwiej przemieszczać bądź która będzie posiadała dobre maskowanie. Jednak na samym początku nie jest to sprzęt niezbędny. Przydadzą się też bardzo buty terenowe, w których będzie ciężko np. skręcić kostkę.

Sprzęt ASG dla początkujących

Jednak najważniejszą sprawą jest odpowiednia broń! Nasz ekwipunek nie będzie kompletny bez repliki broni palnej. W zależności od zasobności portfela możemy wybrać na początek modele:

  1. Sprężynowe
  2. Gazowe
  3. Elektryczne

Strzelby sprężynowe

Jeśli nasz budżet jest bardzo mały lub gdy chcemy przetestować czy Air Soft Gun to forma zabawy dla nas to dobrym wyborem są tanie strzelby sprężynowe. Do 50 złotych można kupić odpowiedni model nadający się zabawy. Minusem modeli sprężynowych jest to, że trzeba je naciągać przy każdym strzale. Jednak ze strzelbą nawet tego szczególnie nie uświadczymy, gdyż możemy błyskawicznie ładować broń co strzał. Dobry sprzęt ASG na start.

Pistolet gazowy, sprężynowy bądź elektryczny

Pistolet jest też dobrym wejściem w świat Air Soft Gun. W zależności od funduszy może to być bardzo tani model sprężynowy bądź droższy gazowy czy elektryczny. Jest to dobry start, gdy chcemy sprawdzić, czy wciągniemy się w świat ASG bądź gdy wiemy, że będziemy w przyszłości biegać z „elektrykiem”. Taki pistolet później, gdy kupimy lepszy sprzęt, może nam posłużyć jako broń boczna.

Elektryk

Esencja Air Soft Gun. Czyli replika karabinu czy pistoletu maszynowego z napędem elektrycznym. Jeśli myślimy na poważnie o zabawie, to można od razu kupić taki sprzęt ASG. Z innymi replikami będziemy odstawiali od elektrycznych broni. Kiedy my korzystając z pistoletu sprężynowego, będziemy musieli po każdym strzale przeładować – nasz przeciwnik w tym czasie zasypie nas gradem kul.